Seçimlere Kalan Süre :

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

Mehmet Fendoğlu Kimdir ? Özgeçmiş

Ana Sayfa » Mehmet Fendoğlu Kimdir ? Özgeçmiş

27 Ekim 1961 yılında MALATYA bulgurlu köyünde doğdum. İlk, orta, lise eğitimimi Malatya’da tamamladım. 1978 yılında ELAZIĞ DMMA de üniversiteye başladım. Ancak hain bir bombalı suikast ile amcam ŞEHİT HAMİT FENDOĞLU, YENGEM, HANİFE, YEĞENLERİM BOZKURT VE KÜRŞAD’ın şehit edilmeleri üzerine üniversite eğitimimi yarıda bırakarak ailemin yanına dönmek zorunda kaldım bu süre zarfında 12 Eylül ihtilalinde MALATYA BELEDİYE BAŞKANI olan babam rahmetli İBRAHİM FENDOĞLU’nun ve benim içeri alınmam ile birlikte üniversite hayatım bitti.

Bütün ülküdaşlarımız gibi tüm ihtilallerin sıkıntılarını ailece yaşadık. 12 Eylül öncesi ve sonrası ülkü ocaklarının değişik kademelerinde görev yaptım. Seçilen her il başkanımız ve ocak başkanımız ile teşkilat disiplini içerisinde genel merkezimizin aldığı her karara, lider teşkilat doktrin ilkeleri çerçevesinde çalışmalarımıza devam ettik. Halen MALATYA MHP üyesi ve delegesiyim.

Malatya’nın Türk tarihindeki yeri çok önemlidir. Bu yüzden ilimiz; bölücü ve yıkıcı sözde cemaat artıklarının sinsi oyunlarını gerçekleştirmek için, din kisvesi adı altında çeşitli dini grupların faaliyet gösterdiği bir ildir.

Ülkemizin gelişimini hızlandırması, TÜRKİYE’nin ve TÜRK milliyetçiliğinin geleceğinin teminatı ve sevdamız olan ÜLKÜ OCAKLARI ile MHP’den yetişen kadroların ülkemizi yönetmesi ile mümkün olacaktır. Bu nedenle hareketimizin güç ve kuvvet kaynağı olan MHP’nin Malatya’dan milletvekili çıkarması tarihi bir sorumluluktu. Bundan dolayı ailemizin geçmiş misyonuna sadık kalarak, Malatya’da MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim ve 24 Haziran seçimleri ile bu sorumluluk gereği Malatya Milletvekili oldum.

Bundan dolayı ailemizin geçmiş misyonuna sadık kalarak, Malatya’da MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

Vatani görevimi Balıkesir’de ordu donatım okulunda yaptım. Askerlik sonrası Malatya’ya dönerek iş hayatına atıldım. Çeşitli sektörlerde mağazalar işlettim. 1994 yılından beri turizm sektöründe halkımıza hizmet sunmaktayım. İşim gereği yurt dışında 43 ülke 165 şehir gezdim. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Evliyim ve ismi ALARA olan bir kız çocuğu babasıyım.

• Avrupa Malatyalılar Federasyonu kurucu Üyeliği ve Malatya Başkanlığı,
• Malatya Beşiktaşlılar Derneği Başkanlığı ve kongre üyeliği,
• Avcılık Atıcılık Federasyonu Malatya İl Temsilciği,
Görevlerini yürütmekteyim.
• TÜRSAB Malatya Bölgesi Eski Başkanı, birçok STK üyesi ve Profesyonel skeet atıcısıyım.

ve birçok STK üyesiyim.

Haber Radyoları https://www.kurumama.com/